SUCHÁ

Záleží nám na tom, abyste si vyzkoušel/a vhodné přípravky pro váš typ pleti a tudíž dosáhl/a těch nejlepších výsledků.

Proto je zde připraven výběr přípravků pro suchou pleť a tělo. Nejde nám o to, abychom vám prodali jen tak nějaký přípravek. Chceme, aby zakoupený přípravek pokrýval potřeby vaší pleti, pokožky, vlasů či těla. Jen tak budete spokojeni jak vy, tak i vaše pokožka. A tím pádem budeme spokojeni i my. Pokud budete potřebovat individuální konzultaci, rádi vám pomůžeme. Zavolejte nám nebo napište.

Článek je rozdělen na několik částí a kliknutím na část, která vás zajímá, se rozbalí. Nejprve následuje krátký popis tohoto typu pleti a obecné tipy k péči. Dále pokračují již samotná doporučení rozdělená do kategorií. U všech zmíněných přípravků v textu se můžete prokliknout do detailu produktu. Pod článkem pak najdete všechny vyobrazené přípravky vhodné pro váš typ pleti.  

Úvod

 

1/ PÉČE O PLEŤ

2/ PÉČE O RUCE, LOKTY, CHODIDLA

3/ PÉČE O TĚLO

4/ PÉČE O VLASY

 

Suchá pleť je vzhledem k našemu klimatu poměrně obvyklá a s přibývajícím věkem se pleť ještě vysušuje. Suchá pleť začíná rychleji stárnout a je výrazně méně odolná vůči vnějším vlivům. Vrásky jsou na ní výraznější a přicházejí dříve. Pleť je první pohled jemná, ale na dotek může být drsnější a mnohem častěji i šupinatá. Může být často i napjatá. Tento druh pokožky vyžaduje zvýšenou péči, kdy je potřeba pravidelně hydratovat (a to i hloubkově) a pleť vyživovat.

Zde máme několik tipů pro suchou pleť. Obecně přípravky, které pro tuto pleť doporučujeme, budou jemné, zaměřené na hloubkovou hydrataci, výživu a ochranu. To, že se pleť má 2x denně čistit platí u každé pleti. U suché pleti vám může více vyhovovat jemný krémový nebo olejový čistič. Pleť má potřebu zvýšené a hloubkové hydratace. Zařazení přírodních olejů do péče je určitě možnost. U krémů je dobré rozlišovat krém na den a krém na noc. Krémy na noc bývají často hutnější a výživnější, aby dodaly potřebné živiny pleti v čase odpočinku. Je obvyklé, že v zimním období můžete cítit na své pleti, že vám dělá dobře hutnější textura hydratačního přípravku než v létě.  U suché pleti by rozhodně neměla chybět i séra (samozřejmě záleží na věku, ale od 25 let už je vhodné je zařadit), která dodají pleti další výživu. Nezapomínejte i na krk a dekolt. Rozhodně se vyhněte přípravkům co obsahují alkohol a hrubým peelingům. Pokud masírujete pleť, je potřeba velmi jemně. Nesprávnou péčí se mohou vyskytnout lišeje, vyrážky, vysušená místa apod. Nezapomeňte pečovat i o své tělo, které potřebuje dostávat pravidelnou hydrataci také. Zejména suchá pokožka potřebuje zvýšenou péči i např. na rukou, chodidlech, loktech, kolenou apod. V neposlední řadě nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Pokud jste doposud nevěnovaly péči o pleť přílišnou pozornost a nyní začnete, tak se připravte, že je možné, že i vaše pleť bude potřebovat nějaký čas (mohou to být i týdny), než si na péči zvykne. 

 

1/ PÉČE O PLEŤ

U suché pleti dobré zařadit olejíčky, krémové čištění a další podobné přípravky, které jsou k vaší pleti šetrné. U hydratačních přípravků je potřeba se soustředit na hloubkovou výživu a hydrataci.

 • ČIŠTĚNÍ PLETI A TONIKUM

 • Na čištění pleti lze použít - EDINBURGH SKINCARE Super čistící bio panenský olej z konopných semínek, který je skvělým a šetrným čistícím konopným olejem pro vaši pleť, ale zároveň multifunkčním olejem vhodným i pro použití na celé tělo. Dalším vhodným přípravkem na čištění pleti je čistící duo THE LAB ROOM Květinové čistící mléko a THE LAB ROOM Květinové čistící tonikum - mlha. Oba přípravky jsou přírodní, velmi šetrné a skvělou sehranou dvojicí, která se postará o odstranění makeupu, čištění a dále rozjasnění a vyživení pleti. Jemné tonikum má navíc antibakteriální, protizánětlivé, antioxidační účinky. Tonikum lze použít i jako osvěžení pleti a můžete si na pleť stříknout i několikrát denně (i přes makeup). Zejména pak v létě se z tonika stává nepostradatelné osvěžení, které nebudete chtít dát z ruky.
 • SÉRA

 • Ze sér je na výběr několik variant. Pokud vaše pleť má tendenci k vyrážkám, červeným flíčkům a je přecitlivělá tak doporučujeme použít THE LAB ROOM Sérum pro citlivou pleť. Olejové sérum pomáhá pleť zklidnit, snížit její překrvení a navrátit rovnováhu. Sérum je ideální na ošetření problémů pleti jakými jsou akné, dermatitida, prasklinky, suchá a citlivá pokožka a drobné ranky. Další variantou je THE LAB ROOM Rozjasňující sérum, které doporučujeme v případě, že nemáte přecitlivělou pleť viz předchozí popis a tudíž by vám lépe svědčilo jiné sérum. Rozjasňující sérum má také olejový základ, tudíž je velmi příjemné pro suchou pleť. Obsažené oleje pomohou pleť zpevnit a vyživit ji a díky svému bohatému složení pomáhá bojovat proti projevům stárnutí. Pokud vaše pleť není přecitlivělá a preferujete více smyslné byť přírodní vůně a řešíte i vrásky doporučujeme sérum EDINBURGH SKINCARE Pleťové sérum proti stárnutí Symmetry. Zklidňující a vyplňující pleťové sérum s přírodními esenciálními oleji, které vyživují unavenou a suchou pokožku. Toto jedinečné sérum bylo speciálně vyvinuto tak, aby vyhovovalo i té nejcitlivější pleti.  K tomuto séru je možné používat i EDINBURGH SKINCARE Pleťový krém proti stárnutí Symmetry. Je to 100% přírodní a hloubkově vyživující krém, který pomáhá regenerovat vaši pleť, ve stejné vůni jako sérum.
 • Královnou mezi séry je THE LAB ROOM Hyaluronové sérum The Beauty Boost, které získalo několik ocenění a díky patentovanému složení  REPROAGE™ umí přeprogramovat kožní buňky tak, že je vrátí o 17 let zpět. Sérum pomáhá minimalizovat jemné vrásky, zlepšovat elasticidu pokožky, sjednotit její vzhled a stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu. Při pravidelném používání přispívá k postupnému zlepšování textury pokožky. A přitom stačí 3 kapky na váš obličej.  

  HYDRATACE

 • Pro hydrataci pleti lze použít hloubkově hydratační krém THE LAB ROOM Výživný pleťový krém. Tento vyživující, intenzivní, ale zároveň lehký hydratační krém pomáhá v boji proti stárnutí a tvorbě vrásek, ale současně pomáhá pleť hloubkově hydratovat, regenerovat a zpevnit. Obsahuje např. bambucké máslo a jojobový olej. Další možností je ještě EDINBURGH SKINCARE Pleťový krém proti stárnutí Symmetryo kterém píši níže ve spojení se sérem Symmetry. Ten má smyslnou vůni a je hutný. Další alternativou hydratačního krému jsou EDINBURGH SKINCARE Ultra výživný denní a noční pleťový krém proti stárnutíPokud vám více vyhovuje olejový základ, pak můžeme doporučit velmi kvalitní dětský olejíček od EDINBURGH SKINCARE Baby I love you. Ten svým složením z jojobového a bio panenského konopného oleje vám dodá ideální výživu a hydrataci. Vzhledem k tomu, že je vhodný i pro novorozence, tak je v té nejlepší kvalitě a bez jakýchkoliv možných dráždivých přísad. 

  DOPLŇKOVÉ PŘÍPRAVKY

 • U suché pleti je dobré se pravidelně starat i o ústa a oční okolí kvůli zajištění dostatečné hydratace. Dobře vyživit, ale přitom i předejít drobným vráskám kolem rtů dokáže THE LAB ROOM Meruňkový balzám na rty a jejich okolí. Jemný balzám se skvěle nanáší a malá skleněná dózička se vejde všude. Skvělým pomocníkem pro vaše oční okolí se stane přípravek THE LAB ROOM Balzám na oční okolí botanical. Tento výživný, antioxidační, zpevňující balzám pomáhá vaši jemnou pleť kolem očí nejen vyživit, ale i zpevnit. Zároveň vám pomůže s otoky v oblasti očí a minimalizovat tmavé kruhy pod očima. 

 

2/ PÉČE O RUCE, LOKTY, CHODIDLA

Základ péče o ruce, lokty, nohy či chodidla tvoří úžasné, pečující tuhé krémy, které se během chvilky o vás postarají najednou. Nezanechávají mastný film,  můžete je používat kolikrát denně chcete a zatímco tento "tající" tuhý krém držíte v ruce a potíráte loket, kolena, chodidla či nohy, tak se zároveň vyživující látky krásně uvolňují i do pokožku rukou. Doporučila bych začít se EDINBURGH SKINCARE Zahradníkův tuhý krém na ruce, či EDINBURGH SKINCARE Tuhý krém na ruce Včelí královna, které se zaměřují na hloubkovou hydrataci. Pokud hledáte hypoalergenní přípravek bez jakýchkoliv vůní, doporučujeme vyzkoušet  EDINBURGH SKINCARE Tuhý dětský balzám Baby I Love YouTen obsahuje ty nejkvalitnější ingredience pro hydrataci jako čistý včelí vosk, kakaové máslo, zklidňující kokosový olej a bio panenský konopný olej, které pomáhají předcházet vysychání pokožky. 

3/ PÉČE O TĚLO

Na péči o tělo si můžete vybrat mezi olejovým základem a krémy. Pro intenzivnější hydrataci doporučujeme vyzkoušet olej, který  nanesete na ještě vlhkou pokožku po mytí.

 

4/ PÉČE O VLASY

Nezapomínejte zejména v létě věnovat vlasům speciální pozornost ve formě kúr a zábalů, neboť jsou velmi namáhané slunečním zářením, vodou (solí či chlórem), pískem apod. Výborné jsou i olejové zábaly. Nezapomeňte však, že v případě olejových zábalů se aplikují na vlasy, nechají se na působit a až poté se vlasy myjí šamponem. U ostatních zábalů či masek se aplikují až na umyté mokré vlasy.

 • DETOXIKACE VLASŮ

 • Nezapomeňte, že každé vlasy potřebují pravidelně detoxikovat. Doporučujeme cca min. 1x měsíčně umýt vlasy detoxikačním šampónem. Pokud jste používala šampony s obsahem silikonů, či kondicionéry, které se nevymývají, nebo i zažehlování keratinu může zatížení kutikuly (ochranné vrstvy vlasu). To vše a ještě mnohem více včetně špatné stravy může a vést ke zhoršené kvalitě vlasů nebo jejich přemaštění. Vyzkoušejte tento detoxikační šampón ve formě mýdla EDINBURGH SKINCARE Tuhý šampón Lemonazing. Obsahuje bio panenské bambucké máslo, kokosový olej, panenský olivový a arganový olej. Pomůže vaše vlasy detoxikovat, posílit a rozzářit.

  VLASOVÁ SÉRA A MASKY

 • Pokud máte vlasy poškozené, lámavé či bez lesku, doporučujeme provést několikrát kúru s THE LAB ROOM Vlasové sérum kokos a chia. Přírodní vlasové sérum je bohaté na kokosový olej a olej z chia semínek, které pomáhají zlepšovat poškozené a lámavé vlasy, dodávají jim lesk, zlepšují jejich strukturu a hladkost a ochrání i jejich barvu. Pokud hledáte pomocníka pro pravidelnou péči o vlasy suché a slabé pak doporučujeme vyzkoušet revitalizující, výživnou masku THE LAB ROOM Cedrová maska na vlasy, která pomůže slabým vlasům získat zpět svou krásu a lesk. Nejen že rostlinné oleje z jojoby, kokosu a avokáda vlasy vyživí, hydratují a revitalizují, ale díky spojení cedru, cypřiše, borovice a rozmarýnu potěší i vaše smysly. Nebo další alternativou výživné masky je EDINBURGH SKINCARE Přírodní kondicionér na vlasy Wild ThingTento kondicionér funguje jako hluboce hydratační a intenzivně výživná maska, která díky bambuckému a avokádovému máslu a kokosovému a arganovému oleji pomáhá zanechat vaše vlasy měkké, lesklé a silné.  Je vhodná zejména pro vlasy poškozené barvením, chlórem, nepříznivými vlivy počasí nebo věkem.

Cena

2401490
12401490

Značky

Položek k zobrazení: 34
EDINBURGH SKINCARE Super čistící bio panenský olej z konopných semínek
530 Kč

Tento inovativní, čistící bio panenský olejíček z konopných semínek vám pomůže nejen s čištěním pleti od nečistot a makeupu, ale i s jejím zklidněním, výživou a vyplněním....

172
THE LAB ROOM Květinové čistící mlék
610 Kč

Jemné čistící květinové pleťové mléko pomáhá pleť vyčistit, vyživit a díky jemné vůni růže gallské má také uvolňující účinky. Váš účinný pomocník pro jemné odstranění nečistot a...

247
THE LAB ROOM Květinové tonikum, mlha
560 Kč

Osvěžující květinové tonikum - mlha s růžemi, ylang ylang a aloe vera pomáhá pleť šetrně čistit, rozjasnit a vyživit. Tonikum můžete použít i jako osvěžení pleti přes den...

193
THE EDINBURGH SKINCARE Pleťový krém proti stárnutí Symmetry
780 Kč

Pleťový krém proti stárnutí Symmetry je 100% přírodní a hloubkově vyživující krém, který pomáhá regenerovat vaši pleť, dodat jí mladistvé projasnění a chránit před každodenními...

175
THE EDINBURGH SKINCARE Ultra výživný denní pleťový krém proti stárnutí
590 Kč

Tento hluboce hydratační, ultra výživný anti-aging regenerační krém pomáhá hydratovat pleť, oční okolí a krk a dekolt. Díky přírodnímu složení včelího vosku, avokádového másla,...

91
THE EDINBURGH SKINCARE Ultra výživný noční pleťový krém proti stárnutí
590 Kč

Představujeme vám ultra výživný noční pleťový krém proti stárnutí, který obsahuje pečlivě vybranou vyváženou směs léčivých esenciálních olejů potřebnou pro regeneraci, zklidnění...

88
Výživný pleťový krém s bulharskou růží, The Lab Room
1 390 Kč

Vyživující, intenzivní, ale zároveň lehký hydratační krém pomáhá v boji proti stárnutí a tvorbě vrásek a současně pomáhá pleť hloubkově hydratovat, regenerovat a zpevnit....

205
Dětský olejíček Baby I Love You, THE EDINBURGH SKINCARE, 100 ml
390 Kč

Představujeme dětský olejíček Baby I Love You. Tento zcela přírodní, čistý a hydratační olejíček pomáhá zklidňovat pokožku aniž by ucpával póry. Jedinečná směs nejlepších...

133
THE EDINBURGH SKINCARE Pleťové sérum proti stárnutí Symmetry
780 Kč

Zklidňující a vyplňující olejové pleťové sérum proti stárnutí s přírodními esenciálními oleji je určeno pro všechny typy pleti. Díky olejovému základu z ní nejvíce...

106
THE LAB ROOM Sérum pro citlivou pleť
1 490 Kč

Regenerační, olejové anti-aging sérum vyvinuté speciálně pro potřeby citlivé pleti. Je ideální na citlivou pleť, ale také na pleť, která je citlivá díky akné, dermatitidě,...

274
BeJmnpug
1 390 Kč

Toto přírodní, zpevňující, regenerační, anti-aging olejové sérum je vhodné pro všechny typy pleti. Díky svému bohatému složení pomáhá bojovat proti projevům stárnutí, obsažené...

250
THE LAB ROOM Meruňkový balzám na rty a jejich okolí
590 Kč

Zpevňující, výživný a regenerační balzám na rty, který se nestará pouze o výživu a hydrataci rtů, ale zaměřuje se také na jemné vrásky kolem rtů a na zvýraznění kontur rtů....

202
Nahoru
Další produkty
34 položek celkem